--עברית  |  English  |  --שמור למועדפים ושתף
דף הבית >> שואה >> השואה בטרנסניסטריה >> רשימת מחנות וגטאות >> עפצ >> פבלובקה פאוולובקה


TR CP BA מחנה
פבלובקה פאוולובקה

 

 

 

פאוולובקה (pavlovca) כפר במחוז באלטה (Balta ), נפת אובודובקה ((Obodovca כ-17 ק"מ מדרום-מערב לעיר-הנפה.
הצבא הגרמני-רומני כבש את פאוולובקה בסוף יולי 1941.  בסתיו 1941 פוזרו חלק מן המגורשים שהובאו ל-אובודובקה בין הכפרים שבנפה , וכמה מאות מהם הגיעו ל- פאוולובקה.
המגורשים שוכנו בשתי אורוות חרבות , וטיפוס הבהרות קצר בהם.נוסף על כך נספו רבים בקור וברעב. מעל הכל סבלו היהודים ממעשי האלימות והרצח של המיליציה האוקראינית . ראש המיליציה בנפה , זאהארוב  (Zaharov), התעלל ביהודים בצורה אכזרית ביותר (ע' אובודובקה).בלילה אחד בלבד ירה ב-18 יהודים ב- פאוולובקה.לאשה הרה שיסע את בטנה. בפברואר 1942 הציתה כנופיית שודדים את הכפר ובשעת ההתנפלות נהרגו יהודים רבים. מרוב אימה נמלטו מספר יהודים מ- פאוולובקה לכפרים אחרים תוך סיכון חייהם . כעבור זמן מה התרוקנה אחת האורוות – חלק מן השוכנים בה נמלטו , והנותרים נספו.
באביב  1942, לאחר אחת הפלישות של הפארטיזאנים לכפר טאטארובקה (Tatarovca), העבירו ז'אנדארמים את המגורשים משם ל- פאוולובקה , ובו שוכנו באורווה שנתרוקנה. עם הפשרת השלג הוציאו הז'אנדארמים את המגורשים לעבודת כפייה בשדות ללא אוכל וללא תמורה כספית.
בסתיו שוב הורשו המגורשים , שבאו מ-טאטארובקה , לחזור לאותו כפר בעזרת הוועד היהודי האזורי ב-אובודובקה. יחד אתם יצאו אף המועטים שנותרו בחיים בפאוולובקה
 

מפה אזורית

קישורים

על פבלובקה עיירת מגורשים מבוקובינה בעבודת MA בדממה רועמת: קולן הייחודי של נשים ניצולות שואה מרומניה לחץ כדי להוריד קובץ PDF

 
 

Go Back  Print  Send Page
 jbukowina@gmail.com דרך בן גוריון 24 רמת גן 5757345 טלפון: 5226619 – 03 פקס: 5226619 – 03
בניית האתר, העריכה ועיצוב התוכן על ידי  צביקה שורצמן relationet@gmail.com
[Top]
לייבסיטי - בניית אתרים