--עברית  |  English  |  --שמור למועדפים ושתף


ברכה לבאי עצרת בוקובינה 2012

חברות וחברים שלום, ברוכים הבאים לעצרת השנתית של יוצאי בוקובינה.
ברכה מיוחדת לאורחינו הנכבדים המכבדים את הארוע והעוזרים לנו בעשיה, קולט אביטל, מיכה חריש, דר' גוטרמן מר מאיר שפי ויתר האורחים החשובים.
אני שמח לקדם את פניכם,זו השנה השלישית מאז כניסתי לתפקידי, ואני גאה לראות את פסיפס הדורות שבאולם.
נרתמנו על מנת לשמר את המורשת המפוארת, את התרבות חוצת הגבולות ,ואת ערכי הדת היהודית שחצרות החסידים המפוארות ייסדו ומקיימים בקנאות.
מאז הצטרפותי לארגון אני לומד מדי יום פרטים חדשים על ההיסטוריה, האישים והתרבות המיוחדת ומרותק מהגילויים.
גיליתי למשל, כי העליה מבוקובינה החלה עוד לפני העליה הראשונה. ובארץ ישראל, של אותם ימים, בערים ירושלים, צפת, וטבריה התגוררו בין 800 ל 1000 יהודים יוצאי בוקובינה.
יהודי בוקובינה בצניעותם הרבה התערו והפכו לחלק אינטגראלי של החברה הישראלית . הם השתלבו בעשיה במלוא הרצינות ותרמו את חלקם לבניית מדינתנו.
עיקר המאמץ של הארגון מתרכז באימוץ ושילוב דורות ההמשך, עלי לציין לשבח את הצטרפותם של רבים מבנינו ונכדינו הצמאים לכל פיסת מידע על שורשיהם ושורשי משפחתם. אנו מקיימים באופן שוטף מפגשים של בני דורות ההמשך בהם, מעבר לחוויה החברתית ולדו-שיח מופיעים בני הדור הראשון עם סיפורים "משם", סופרים ואנשי תרבות ורוח מעניקים אספקט נוסף לנושא מורשת בוקובינה.
אני קורא מעל במה זו לבוקובינאים ולבני דורות ההמשך להצטרף לארגון ולתרום מכשרונם להתפתחותו.
לסיום ברצוני להודות לכל אלו שלא חסחו כל מאמף בכדי להבטיח את הצלחת העצרת, לאוסנת מיד ושם לדן מריאן ולשפרה ולתורמים מרכז הארגונים, אמיר ועיריית תל אביב. אנו גזע מיוחד הבוקובינאים, איך אישתי אומרת" חשבתי שהתחתנתי עם אוסטרי ופתאום אני מגלה שאני נשואה לרומני" לא אלאה אותכם בדיבורים ונתן לתוכנית להתגלגל, תודה לכולם ויישר כוח.
 
 jbukowina@gmail.com דרך בן גוריון 24 רמת גן 5757345 טלפון: 5226619 – 03 פקס: 5226619 – 03
בניית האתר, העריכה ועיצוב התוכן על ידי  צביקה שורצמן relationet@gmail.com
[Top]
לייבסיטי - בניית אתרים